wtorek Styczeń 16th 2018

Rodzaje bram garażowych

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

bramy garażowe artrollBrama garażowa to inwestycja na lata. Dlatego tak ważna jest estetyka bramy i odpowiednie wkomponowanie w bryłę budynku, a także bezawaryjność bramy. Na bramie garażowej nie wolno oszczędzać – warto zaufać znanym polskim producentom oraz firmom montażowym.

Brama garażowa to wielkie, mechaniczne serce domu. Zajmuje niekiedy nawet jedną trzecią ściany budynku, przez co rzuca się w oczy przechodniom. Bramy garażowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji, o czym pisaliśmy już na tym blogu.

Najbardziej popularne są bramy garażowe segmentowe, jednak do czynienia mamy także z bramami uchylnymi, roletowymi i rozwiernymi.

Segmentowa brama, to brama o najlepszych właściwościach termoizolacyjnych. Jest uszczelniona na całym obwodzie, dzięki czemu współczynnik przenikania ciepła jest możliwie najniższy. Taką bramę zaleca się do garażu, który wbudowany jest w bryłę domu – tak aby ochronić cały dom przed utratą ciepła. Brama garażowa segmentowa zbudowana jest z segmentów, które prowadzone są za pomocą prowadnic (pionowych i poziomych) – przy otwieraniu brama prowadzona jest do góry sufitu. Tego rodzaju brama dostępna jest w wersji z napędem elektronicznym lub bez. Napęd elektroniczny daje dużo wygody (przede wszystkim nie trzeba wysiadać z samochodu, by otworzyć bramę, gdy chcemy zaparkować).

Brama uchylna – jej konstrukcja to ościeżnica i skrzydło prowadzone na prowadnicach poziomych podsufitowych. Kształtowniki stalowe umieszczone w ramie ościeżnicy i skrzydła nie posiadają przegrody termicznej. Ten rodzaj bramy również dostępny jest w wersji ręcznej lub automatycznej.

Brama roletowa (lub rolowana) – front bramy wykonany jest z profili aluminiowych wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową, która ma wysoki wpływ na termoizolację. Standardowe profile w bramach rolowanych mają 77 mm wysokości i 19 mm grubości. Niski współczynnik przenikania ciepła, sprawia, że brama segmentowa rolowana stanowi idealną alternatywę, dla bramy segmentowej, której z kolei z różnych względów nie wszędzie da się zamontować.

Brama rozwierna – może być jedno lub dwuskrzydłowa. Działa na podobnej zasadzie jak zwykłe drzwi – z tego względu oczywiście nie może być automatyczna. Z kształtowników stalowych, zamkniętych, bez przegrody termicznej wykonana jest ościeżnica oraz skrzydło bramy.

Nasza firma, zajmuje się montażem i sprzedażą wysokiej jakości bram. Bramy garażowe z naszej oferty pochodzą tylko od znanych i sprawdzonych producentów. Nasze realizację w miastach Tychy, Katowice i inne sprawdzicie tutaj:
http://artroll.pl/realizacje-bramy/
. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.

Print Friendly

Komentuj