wtorek Styczeń 16th 2018

Wewnętrzne osłony okien dachowych

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

okna dachowe Artroll - zimaOkna dachowe warto zaopatrzyć w osłonę zewnętrzną, która ochroni przed nadmiernym słońcem latem oraz pomoże zachować ciepło we wnętrzu zimą. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na takie osłony czy nie, warto przemyśleć zakup osłony wewnętrznej.

Ciekawym pomysłem na dekorację okna dachowego będzie standardowa firanka lub zasłona podtrzymywana przez dwa karnisze jeden na górze, drugi na dole okna. W ten sposób możemy skorzystać z tradycyjnych metod ozdabiania okna, a firanka nie będzie zwisać prostopadle do podłogi. Firankę na dole okna podtrzymuje drugi karnisz. Jednak firanka musi być szyta na zamówienie, ponieważ raczej nie ma gotowych produktów, z tunelami bądź zaczepami zarówno na górze, jak i na dole tkaniny.

Taki rodzaj osłony ma jednak nikłe właściwości ochrony przed nadmiernym słońcem. Użytkując pomieszczenie na poddaszu warto przemyśleć zakup nowoczesnych osłon jak rolety czy żaluzje.

Dla kogoś, kto lubi tradycyjny, a nawet nieco romantyczny wystrój, odpowiedni będzie roleta rzymska. Przy unoszeniu do góry, dół rolety układa się w charakterystyczne, falbaniaste, poziome pasy – z pewnością nadaje to wnętrzu przytulności.

Funkcjonalnym rozwiązaniem będą rolety dzień-noc. Jest to nowoczesny i popularny wynalazek. Funkcjonalność tych rolet polega na tym, że działają jak żaluzje, ale wyglądają jak standardowa roleta. Rolety te szyte są w dwa szerokie naprzemienne pasy – zaciemniające i transparentne. Dzięki temu w prosty sposób można rozjaśnić i zaciemnić pomieszczenie, bez potrzeby unoszenia lub opuszczania jej całkowicie.

Równie często wybierane są standardowe rolety materiałowe. Są najtańsze, jednak nie zachowują funkcji rolet dzień noc. Jeżeli chcemy zaciemnić pomieszczenie roletę należy opuścić całkiem na dół, jeżeli rozjaśnić – należy unieść ją do góry. Rolety materiałowe dostępne są w różnych wzorach i kolorach. Pasują do każdego wnętrza – zarówno modernistycznego jak i klasycznego.

Alternatywą dla poprzednich osłon są plisy. Pełnią one głównie dekoracyjną funkcję, dlatego są dobrym rozwiązaniem jeżeli posiadamy rolety zewnętrzne. Plisy jednak, jako jedyne osłony cechują się tym, że można je zatrzymać na dowolnej wysokości okna, więc sami ustalamy gdzie i kiedy chcemy mieć cień lub słońce.

Wybór zależy głównie od zmysłu estetycznego, warto jednak wziąć pod uwagę która z powyższych osłon będzie dla nas najwygodniejsza w użytkowaniu.

Print Friendly

Komentuj