wtorek Styczeń 16th 2018

Funkcje okien PCV

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

okno - chroni przed deszczemOkna są jednym z istotniejszych elementów w budowaniu obiektów mieszkalnych czy też użytkowych. Wszystko ma znaczenie jeżeli idzie o wybór okna – jego wielkość, grubość szyby, to ile szyb zechcemy mieć w jednym oknie, ile tych okien ma być w ogóle w budynku i tak dalej. Tutaj liczy się każdy szczegół, a decyzja musi być dobrze przemyślana. Z jednej strony w nowoczesnym budownictwie – im więcej światła, tym lepiej. Z drugiej – im więcej okien ty mniejsza termoizolacyjność pomieszczeń, ponieważ, jakby nie było okna – choćby najwyższej klasy – zawsze będą o wiele mniej termoizolacyjne niż ściana. Trudno tutaj znaleźć złoty środek. Być może pomogą Wam w tym – drodzy czytelnicy – nasz podpowiedzi, na temat tego, jakie funkcje mogą spełniać okna.

Większość wydaje się, że jedyną funkcją okna jest możliwość „wyjrzenia na świat” i dostarczenia światła do domu. Okno powinno otwierać się i zamykać. Tak naprawdę funkcje okna wyglądają całkiem inaczej. Dzieje się tak głównie poprzez czynniki zewnętrzne, na które narażone są okna i przed którym mają nas chronić. Zatem funkcje okna wiążą się głównie z czynnikami pogodowymi.

Jakimi cechami może charakteryzować się okno?

Oczywiście jedną z najważniejszych cech, czy też funkcji będzie termoizolacyjność. Mieszkańcy większych lub mniejszych, hałaśliwych miast, jakBielsko-Biała poszukują okna z izolacją akustyczną. Takie okna to są specjalnie wytwarzane poprzez większe zestawy szyb i dużą przestrzeń między nimi (więcej informacji tutaj:
http://artroll.pl/oferta/okna/
). Takie szyby skutecznie wyciszają hałas – na przykład głośnej ulicy z zewnątrz, dzięki czemu w domu można się zrelaksować. Inne cechy dobrego okna to szczelność, bezpieczeństwo, a także odpowiednie parametry przepuszczania światła dziennego lub wentylacji. Od nas – i od naszych potrzeb zależy, jakie funkcje będzie spełniało nasze okno. Wartość tych funkcji podniesie montaż rolet zewnętrznych.

Print Friendly

Komentuj