wtorek Styczeń 16th 2018

Rodzaje i cechy rolet wewnętrznych

0 Flares Twitter 0 Facebook 0 0 Flares ×

Rolety wewnętrzne są przydatne w dwóch przypadkach: jeśli nie jesteś zwolennikiem firan i zasłon, ale chcesz mieć trochę prywatności przed światem zewnętrznym lub jeśli słońce świecące wprost do okien uprzykrza Ci życie w mieszkaniu. By rozwiązać te problemy niezbędny jest zakup rolety. Bielsko-Biała to miejscowość, w której na pewno znajdziesz firmę, która zapewni Ci wykonanie pomiaru i wyceny rolet.

Przede wszystkim najpierw należy w kilku słowach opisać rolety wewnętrzne.

Są doskonałe do wszystkich rodzajów okien, niezależnie od tego czy jest to okno dachowe, drewniane czy z PVC. Roleta posiada mechanizm samohamujący, więc można ją ustawić na dowolnej wysokości, a do tego płynnie się prowadzi, nawet w przypadku okien uchylnych. Rolety możesz dobrać według własnego gustu, ponieważ mogą one być w różnych kolorach
i wzorach.

Rolety wewnętrzne można podzielić na dwa rodzaje. Pierwsze to rolety w kasetce z prowadnicami, drugie są wolnowiszące.

Roleta w kasetce z prowadnicami posiada wszystkie cechy rolety wewnętrznej, można ją więc montować na wszystkich typach okien, posiada mechanizm samohamujący, prowadzi się płynnie, a przede wszystkim skutecznie ogranicza przenikanie światła słonecznego, dzięki bocznym prowadnicom i kasecie osłaniającej.

Roleta wolnowisząca trochę się różni od poprzedniej. Bardzo łatwo można ustawić wysokość rolety, dzięki sterowaniu łańcuszkowemu lub elektrycznemu. Charakteryzuje się wysoką ochroną wnętrza przed nasłonecznieniem i przed refleksami na ekranie komputera lub telewizora. Oczywiście firmy oferują szeroki wybór wzorów i kolorów tkanin, także tych rozpraszających światło, zaciemniających, antyrefleksyjnych oraz transparentnych – można więc dopasować tkaninę do funkcji jaką będzie pełnić. Roleta wolnowisząca nie musi być wmontowana tylko w okno, może służyć do zasłonięcia wnęki, ale także jako ekran projekcyjny – ma więc szerokie zastosowanie.

Rolety wewnętrzne mogą być stosowane w różnych sytuacjach, dlatego dobrym pomysłem jest zakup rolety. Skoczów, Bielsko-Biała czy Cieszyn….Nieważne w jakiej miejscowości mieszkasz, na pewno znajdziesz firmę z dużym doświadczeniem, która może Ci zaproponować najlepszą dla Ciebie opcję.

Print Friendly

Komentuj